AKA MONITOR

 
doc. ing. Arnošt Katolický, CSc.
Pomocník S U D O K U
Aktuality:
"Magická mřížka SUDOKU" - pod tímto názvem informuje o hlavolamu časopis "Jak na počítač" v prvním letošním čísle. Informace zahrnuje i několik webových adres:
- www.websudoku.com
- http://sudoku-league.com/cz
- www.sudoku.wz.cz
- http://sudoku.unas.cz
- http://info.timqui.net/sudoku
 
 
Příspěvek pro fandy hlavolamu SUDOKU


Na webu je nespočet zajímavých zdrojů týkajících se SUDOKU. Stačí zadat "SUDOKU" v libovolném vyhledávači a získáme tisíce nabídek. Můj příspěvek je čistě amatérský.

Program "Pomocník SUDOKU" vznikl proto, že mne unavovaly první fáze řešení úloh SUDOKU a také proto, že jsem chtěl získat možnost předvádět SUDOKU a jeho řešení na počítači. Program byl vytvořen v EXCELu využitím jakyza VBA, t.j. Visual Basic for Application. Jsem si vědom toho, že náročnější verze zadání budou vyžadovat hodně přemýšlení ve fázi, kdy Můj "pomocník" vyčerpá své cíly. Neobsahuje totiž žádnou umělou inteligenci, je postaven na mechanickém vyhodnocování vyvíjejících se situací.

 
 
 
 
 

    "Pomocník SUDOKU" ve formátu MS Excelu: pomocniksudoku.xls

 

"   "Pomocník SUDOKU" ve formátu ZIP: pomocniksudoku.zip

 

     Nápověda k programu ke stažení zde: pomocnik.txt

 

      Několik ukázek prostředí "Pomocníka SUDOKU" - ZDE-ZDE

 
   
 
Práci na svém "Pomocníkovi" jsem dočasně přerušil. Důvodem je objev výborného hotového programu s uživatelsky přivětivým prostředím a rychlou funkcí. Pro pokračování práce na "Pomocníkovi" se chci nechat inspirovat. Do té toby doporučuji:

 

SuDoku 1.4
Program SuDoku v.1.4 řeší, napomáhá při řešení, generuje se zadanou obtížností, tiskne a exportuje do MS Excelu tuto dnes tak populární logickou hru.
 
Program můžete stáhnout z portálu Slunečnice - ZDE-ZDE
 
 
doc.aka@akamonitor.cz
odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz