Vzdělávací a zpravodajský portál

AKA MONITOR  - www.akamonitor.cz - doc. Arnošt. Katolický

AKA MONITOR
ISSN 1804-042X

ON THE WEB
SINCE
1996


PRODUCT  REVIEWS
RECENZE MODERNÍCH A INOVATIVNÍCH PRODUKTÚ
 

2012 - 2013

Monitoring
časopisů

 

 

 

 

 

 

 

Odborné weblogy

Novinky na portálu AKA MONITOR
 
Recenze knih a upoutávky na nové knihy
 
Monitoring časopisů
 


 

4. část - živé vysílání
 
 
 
Computer Press
 
ZonerPress
 
Czechia - Zoner
 
Česká společnost pro systémovou integraci
 
GRADA
Management Press
Západočeská univerzita v Plzni
 
AVG
 
Weblog pro DIGI-foto
 
 
 
Vážení návštěvníci,
od 1. května 2013 budou stručně komentované odkazy na recenze produktů umísťovány do dvou weblogů. Pokud nenajdete to, co jste si přáli, na této stránce, otevřete si , prosím, stránku odborného weblogu věnovaného digitální fotografii na adrese: http://digifoto.akamonitor.cz nebo http://e7news.akamonitor.cz pro recenze ze všech ostatních oborů. Děkuji Vám!

   

 
STOIK Imagic - Stoik image editing program - easy image viewer and pics editor, video editor. Quick to learn and easy to use, STOIK Imagic makes managing your photos and videos fun. Bundling a blazing fast image viewer with
convenient image organizer and comprehensive still and video editor, STOIK Imagic has everything to keep, share and perfect your memories. STOIK Imagic graphic software combines classic features with modern
technologies, enabling lightning-fast browsing, viewing and searching.
Více informací najdete na adrese:
http://www.stoik.com/products/photo/STOIK-Imagic/
Moje "All in one slideshow-review" je vystavena na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/stoik-imagic/
 
HDR Express 2 - review
Nová verze HDR Express přináší řadu zlepšení:
Quicker Workflow
- Image Browser to easily find your photo files - Auto Image Stacking to find your bracketed files quickly - Single Click Presets to find the right HDR settings fast - slideshow feature to see your images full-screen
Better Technology
- Adaptive Tone Mapping that improves color and contrast in highlights
- IMPROVED Merge algorithms for better alignment of images with some camera shake
- IMPROVED De-ghosting algorithms give better results when objects move between frames
All in One Slideshow-review programi najdete na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/HDRE2/
 
CoffeeCup Photo Gallery
Našel jsem program nabízený firmou CoffeCup a to pod názvem Photo Gallery. Nabízí kolem 30-ti standardních šablon, ale hlavně umožňuje jejich dotváření a přetváření podle tématu fotografií. A co víc, nabízí možnost vytvářet vlastní šablony. K tomu všemu slouží přehledné a snadno pochopitelné prostřední pro ovládání funkcí a parametrů. Upravené a vytvářené šablony lze uložit do knihovny šablon pro další použití. CoffeCup nabízí S-drive, což je snadno spravovatelný webový prostor, kam lze galerie uploadovat a kde s nimi lze dále pracovat. To však není jediný způsob, jak dostat galerii na web. Při ukládání galerie se vytváří Gallery widget, kód, který lze vložit do vlastních stránek, kde bude galerie živě k dispozici. Pokud uživatel vlastní svůj prostor ve své doméně, může uploudovat galerii stejně snadno i tam.
Více informací najdete na adrese: http://digifoto.akamonitor.cz
Detailní prezentaci formou slideshow najdete na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/photogallery/

 
 
Photivo v2012 - profesionální zpracování ( nejen) RAW
Photive představuzje progresivní nástroj pro zlepšení fotografií. Těžíště programu leží ve zpracováví obrázků ( pod záložkou Camera ). Záložky na levém okraji pomáhají v orientaci mezi nepřeperným množstvím funkcí. V okně pro náhled lze sledovat výsledek každé operace živě. Program je zdarma, přesto je vybaven dokonalou dokumebntací ( ve formátu WiKi ).Mimo jiné je ukázáno jak lze vytvořit HDR obrázek z jediného snímku. Zajímavou funkcí je "search", který se nevztahuje k obrázkům, ale k sadě nabízených funkcí. Tato nezvyklá funkce je podmínkou rychlé orientace v nabídce. Připravil jsem slideshow-review, která přibližuje právě bohatství funkcí. Jde o zajímavě optimalizovaný software pro náročnější a zkušenější fotografy.
Slideshow najdete na adrese: www.akamonitor.cz/product-reviews/photive/
.
 
ARTSUITE 9.0 - recenze
O tom, že většině fotek prospějí úpravy v editoru, již nikdo nepochybuje. Jinak je tomu, pokud jde o rámečky. Je překvapující, jak urputně se mnozí fotografové brání užití rámečků, když v malířství je výjimkou obraz bez rámečku.Rámeček sice může dojem z fotografie pokazit, ale může fotografii i prospět. Na webu je řada programů, nabízející zarámování fotografie. Mnohé z nich odpůrce rámečků v jejich odmítavém stanovisku podporují, jelikož jde většinou o presety s kýčovitým konceptem a navíc bez možnosti individuálních úprav. Jinak je tomu u programu firmy AKVIS - u programu ARTSUITE. Zejména v poslední verzi, jde o nástroj pro kreativní individuální práci. Nabízené presety jsou kvalitní a především, mohou být upravovány s využitím řady parametrů. Jak efekty, kterých je v programu 7 skupin, tak rámečky, kterých má program 12 skupin, představují výborný nástroj v rukou fotografa, kterému umožňuje téměř neomezenou fantazii při dotváření fotografie s využitím rámečků a efektů. Dobrým pomocníkem fotografa může být 15 dobře volených příkladů.Na webu jsem vystavil All in One Slideshow Review, kde uvádím jednak výňatky z uživatelské dokumentace, jednak ukázky vlastní tvorby. Najdete ji na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/artsuite
 

V tomto seznamu najdete již sedmý odkaz na původní recenzi programu zaměřeného na HDR technologii fotografických úprav snímků. Jde o program firmy AKVIS, nabízený pod názvem HDRFactory. Konkrétně již o jeho 3 verzi. HDR Factory je nabízen jako standalone a jako plugin pro vybrané editory. Obě verze se liší sadou funkcí, především u licencí Business a Deluxe.

Standalone nabízí možnost odstraňování "duchů", vzniklých při opakovaném  záběru pohybujících se objektů. Pluqin-in verze nabízí dávkové zpracování.  Obě verze provádějí zpracovávají zdrojové snímky zcela automaticky, podle standardní, nebo aktuálně nastavené sady parametrů úprav. Program HDRFactory je  určen k přízení HDR fotografie, ale současně pro postprocessinkové úpravy snímků ( expozice, jas, kontrast, gama, sytost barev a další). Potěší i možnost pracovat s jediným zdrojovým snímkem, HDRFactory dokáže simulovat stardardní proceduru zpracování více obrázků. Potěší bohatá nabídka nastavení preview. Co mne zejména zaujalo, je velmi přesné zarovnání zdrojových snímků při tvorbě výsledného HDR obrázků. Program nabízí bohatou škálu variant ( sad ) nastavení parametrů úprav t. zv. preset. Uživatel může dotvářet další presets tím, že aktuální nastavení uloží ve spec. formátu. Tento méně známý program si zaslouží pozornost všech fotografů. Moji recenzi HDRFactory najdete ve formátu slideshow na adrese www.akamonitor.cz/product-reviews/hdrfactory/

  Na produktech AKVIS si vážím přehlednosti uživatelského prostředí a dokonalé dokumentace. Nejinak je tomu i u nové verze produktu AKVIS Magnifier v. 6.0. S potřebou změny velikosti fotografie se setkáváme často, zejména pokud pracujeme s fotografiemi získanými z různých zdrojů. Zatím co programů, úspěšně zvládajících zmenšování fotek je celá řada, se zvětšováním velikosti fotek bez ztráty kvality, si poradí jen několik málo finančně dostupných programů. Kvalitní a při tom jednoduchý magnifier fotografií jsem hledal již delší dobu. Proto jsem uvítal AKVIS magnifier, který mi plně vyhovuje. Pracuje dobře ve WIN 7-64, jak v režimu stand-alone, tak jako plug-in pro editor. A co jistě ocení všichni fotografové, nabízí i dávkové zpracování ( batch-processing ). 
Na základě svých zkušeností mohu potvrdit platnost následují charakteristiky programu AKVIS Magnifier, prezentované v dokumentaci na stránkách firmy AKVIS:
"AKVIS Magnifier upscales digital images with advanced enlargement algorithms, preserving edge to edge image sharpness while improving image appearance by removing unwanted noise and compression artifacts. AKVIS Magnifier makes it easy for anyone to produce professional-looking photos. It is easily configurable and allows fine-tuning the resulting photo by allowing complete control over the image sharpness and edges. Home users can apply the program to enlarge photos taken from Internet or images taken with a low-resolution camera."
Recenzi ve formátu slideshow jsšem vystavil na adrese:
www.akamonitor.cz/product-reviews/magnifier//
 
Photomizer 2 - recenze
I při veškeré péči a s moderní technikou, se nemusí podařit překonat některé překážky na cestě k perfektní fotografii na první pokus. Nastupuje software, který nám pomáhá opravit nebo upravit některé vlastnosti v některých částech snímku. Situace se může zkomplikovat, pokud jsme získali větší množství fotografií, pořízených za různých podmínek nebo z různých zdrojů. Existují četné editory nabízející dávkové zpracování, ale ne všechny jsou vybaveny schopností individuálního přístupu ke každému snímku i při dávkovém zpracování. Editor Photomizer nám nabídl tuto možnost již ve verzi 1. Nyní přichází výrobce s novou verzí Photomizeru, která se vyznačuje zdokonalením témeř všech "neviditelných" funkcí, využívaných algoritmem automatického zpracování, doplněným o možnosti individuálního nastavení vybraných funkcí: denoise, artifact filters, rotation, batch conversion, revised autocorrection and color adjustment atd. Program má příjemné a přehledné uživatelské prostředí, což se odráží v jednoduché doprovodné dokumentaci.Důležitou vlastností Photomizeru 2 je zdokonalená schopnost automatické identifikace části snímku, které vyžadují úpravy, aniž by byly ovlivněny ostatní části.
Recenzi formou "All-In-One Slideshow" jsem vystavil na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/photomizer2/
Více se dozvíte na portálu výrobce www.engelmann.com/eng/photomizer.php
 
Perfect Photo Suite ve verzi 6.1. Právě jsem si nainstaloval plnou verzi pozoruhodného balíku programů, pokrývajících většinu potřeb amatérského i profesionálního fotografa. Vzhledem k tomu, že Perfect Photo Suite patří
ke špičce fotografického softwaru, rozhodl jsem se přiblížit jeho funkce, prostředí a podporu formou slideshow, sestavené z materiálů tvůrce programu, firmy OnOnesoftware. PPS61 dosud nebyla lokalizována do češtiny, uvádím proto stručnou anotaci v angličtině. Slideshow najdete na níže uvedené adrese. 7 programů, tvořících komplexní produkt je nabízených vcelku i jednotlivě. Jsou perfektně integrovány a mohu být využívány jako standalone nebo jako plug-in produkty.
Perfect Photo Suite 6.1. includes seven powerful products, integrated to work together seamlessly, you'll have everything you'll need to solve the most common problems in digital photography, maximize your creativity and realize your photographic vision.Perfect Photo Suite 6.1 includes Perfect Layers for a layered workflow without Photoshop, Perfect Portrait for portrait retouching, Perfect Mask for replacing backgrounds, Perfect Effects, FocalPoint, and PhotoFrame for creative effects, and Perfect Resize for image enlargement. In Perfect Photo Suite 6.1, these seven products work together seamlessly as integrated modules and also support your workflow however you work.
Adresa All in One Slideshow Review: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/PPS61/
 
AKVIS MultiBrush 6.0 is an all-in-one photo enhancement and portrait retouching solution. Its collection of healing and enhancement brushes, and cloning and stamping tools help artists, photographers and home users enhance portraits, retouch image flows and remove unwanted objects from digital pictures. Available as a stand-alone product or a plug-in for image editors, AKVIS MultiBrush can remove wrinkles, scars, scratches, and enhances imperfect skin in portraits in a most natural way. Dust, spots, and stains can be easily masked and removed.
AKVIS MultiBrush offers two sets of tools: Standard and Artistic Brushes. The software can not only be used to edit photos, but also to add various effects and even create a painting.
Adresa recenze ve formátu slideshow-review: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/multibrush6/
 
Business Card Reader 2.0 - Aplikace ABBYY Business Card Reader 2.0 automaticky získává kontakty z papírových vizitek a převádí je na zpracovatelná elektronická data. Je navržena tak, aby odborníkům pomáhala zvýšit produktivitu, zvyšovala efektivitu jejich obchodní komunikace, šetřila čas a eliminovala zdlouhavé přepisování. Aplikace pracuje s prakticky jakýmkoli skenovacím zařízením. Podrobnou recenzi formou slideshow-review jsem vystavil na adrese: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/BCR2/
 
SolveigMM Video Splitter - Program nabízí především dělení videosouboru na dvě a více části. Uživatel si určí, které části bude program ignorovat a které spojí do jednoto souboru. Dokáže uložit samostatně jednptivé části i nově vytvořený celek. Program má příjemný moderní design. Ovládá se velmi snadno. Dokumentace je věcná a prakticky plně využitelná. Přesto, že v názvu programu je pouze "splitter", program dokáže i video- soubory spojovat. Tuto schopnost využívá automaticky v základním wrokflow. ale pomocí zabudovaného spojovače souborů, lze sestavit seznam souborů, které jsou načteny a spojeny. Vystavil jsem slideshow, která prezentuje základní schopnosti programu. V příkladu jsou nejdříve spojeny 2 samostatné soubory do jednoho. Poté jsou v nově vytvořeném souboru vytvořeny markery, které označují počátky a konce budoucích segmentů. Uživatel označí segmenty, které budou při spojování ignorovány a které budou součásti nově vytvořeného video-souboru. Slideshow uvádí i účelnou sadi možných nastavení v "preferences". Program jsem úspěšně vyzkoušel při práci se soubory více formátů. Další informace najdete v recenzi a na stránce tvůrce programu www.solveigmm.com. Adresa recenze: www.akamonitor.cz/product-reviews/solvidsplit/.
 
AKVIS Enhancer - review
Akvis Enhancer je program pro úpravu fotografií, zaměřený především na jasné a zřetelné zobrazení detailů, které se na fotografii nalézají. Tvůrci programu vycházejí z přesvědčení, že každá fotografie vyžaduje individuální přístup a proto uživatele vybavili třemi metodami úpravy. Program umožňuje práci s fotografií jako celku a přidává možnost pracovat se zvolenou částí obrázku. Pracuje samostatné s tmavými a světlými oblastmi. Čeho si zejména cením, je schopnost volby části snímku na základě zvolené barvy. Jednou ze tří nabízených metod, je speciální úprava snímku orientovaná na přípravu pro tisk nebo publikování fotografie. Program má moderní design, přehledný systém ovládání a dokonalou dokumentaci, zahrnující nejen uživatelskou příručku ( PDF a on-line ), ale i dobře zvolených příkladů, prezentující práci programu krok za krokem. Recenzi ve formátu slideshow najdete na mém webu na adrese: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/akvis-enhancer/
 
AKVIS Coloriage - recenze
Mám rád chytrý, užitečný a dobře zpracovaný software. Takovým programem je AKVIS Coloriage. Slouží k obarvení černobílých fotografií a pro náhradu barev v barevných fotografiích. Uživatel s kreativním přístupem najde bohatou škálu možností uplatnění programu. Tvůrci programu se pečlivě věnovali podpoře jeho produktivního využití. Program AKVIS Coloriage je vybaven perfektní dokumentací, zahrnující PDF user guide ( 54 stran ), řadu on-line tutoriálů, videotutoriál, nabídku řady souborů s příklady rozpracovaných akcí. Díky této výbavě je program inspirující. Program může být využit nejen k obarvení Č/B fotek, k přidání barev do ručně vytvářených kreseb ( na př. komiksů ), ale i k náhradě barev v barevných kresbách, k experimentování s barvami při návrhu interiérů a exteriérů, k selektivní náhradě částí barevné fotografie atd. Podrobné informace najdete na webu AKVIS ( www.akvis.com ), a v mé "All in one slideshow-review" vystavené na adrese: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/coloriage/. Textová část recenze je vystavena na adrese: http://close-up-photo.akamonitor.cz.
 
Passport Photo Maker - review
Na adrese: passport-photo-software.com najdeme nabídku zajímavého a užitečného programu firmy ams-soft.com. Program zajišťuje profesionální podporu tvorby a tisku portrétů všechny zavedených formátů. Program dokáže na fotografii vybrat část, která je využitelná pro tvorbu sady portrétních fotografií pro nejrůznější účely, orgány atd. Dokáže spolupracovat s externími foto-editory, i když sám však disponuje pěknou řádkou nástrojů, počínaje ořezem, retušováním, základními úpravami kontrastu, expozice atd. Tvůrci programu do něj zahrnuli nabídku aktuálně využívaných typů s formátů portrétů. Navíc program nabízí kalibrování monitoru a celou řadu nastavení pro tiskový výstup. Portréty lze tisknout, ukládat do souboru nebo vypalovat na CD. Nabídka je propracována do detailu, zahrnuje možnost volby pozadí portrétu, volby oblečení osoby, s rozlišením podle pohlaví. Pracuje s barevnými i černobílými fotografiemi. Velmi detailní slideshow, prezentující prostředí, funkce a podporu programu, jsem vystavil na adrese: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/PPMaker/.
Další podrobnosti přímo od zdroje najdete na adrese: http://passport-photo-software.com/.
Do portfolia AMS-Soft patří zajímavý program Photo Art Studio. Odkaz na jeho recenzi najdete na této webové stránce.
 
Na níže uvedené adrese je vystavena recenze programu B/W Styler. B/W Styler představuje program, který provádí profesionální konverzi fotobrafií a obrázků do B/W formátu. Je nabízen ve dvou verzích: jako standalone ( samostatný ) program a jako plugin, kompatibilní s řadou špičkových fotografických programů. Kromě programů od Adobe, ho lze využít na příklad v programu PhotoLine. V recenzi jsou slady pořízené výřezy obrazovek z obou verzí. Plugin je využíván ve PhotoLine. Zde je anotace výrobce programu, společnosti "ThePluginSite".
"
B/W Styler is a tool for performing impressive black and white conversions, creating traditional b&w effects and visually styling b&w photos. B/W Styler is available as a Photoshop-compatible plugin for Windows and MacOS X as well as a standalone application and Lightroom external editor for Windows. The plugin works in dozens of graphics applications, including Photoshop, Photoshop Elements, Paint Shop Pro, Photo-Paint, PhotoImpact and IrfanView. All versions support batch processing and process RGB images with 8-bit and 16-bit/channel. The B/W Styler standalone application supports JPEG, TIFF, PNG, PSD, Camera Raw and DNG image formats among others."
Více informací získáte na adrese: http://thepluginsite.com/products/photowiz/bwstyler/main.htm
Moji recenzi ve formátu slide-show najdete na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/BWStyler
 
Photo Art Studio - review
Na níže uvedené adrese jsem vystavil recenzi zajímavého produktu Photo Art Studio. Je ve formátu slideshow. Programů nabízejících dekoraci fotografií je na webu nespočet. Zdaleka ne každý program z této kategorie nabízí profesionální nabídku funkcí, včetně kvalitní úpravy fotografie ještě před aplikací dekorativních nástrojů. Zde je anotace programu v angličtině, tak jak ji uvádí tvůrce programu:
"Photo Art Studio is an usefull collection of effects and frames for decoration of photos. You can decorate a photo to give it an original look! You may need it when creating a postcard or collage for your friends, making a holiday album, a personalized desktop wallpaper or calendar.Photo Art Studio supports Windows 9x, 2000, XP, Vista and Windows 7."
Adresa slideshow-review je: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/PAStudio/
 
PicaJet is a powerful, feature-rich, but highly customizable and convenient digital photo management and image database software that will efficiently organize your fast-growing digital image collection. Here is a list of selected features:
Network support / Multi-user database access
Unlimited category-nesting levels
Hide private photos
Automated import process
Support for more than 60 image file formats
Support for video files
Manage images through several albums
View images as timeline
Photo editor with Levels, Sharpen, Sepia, Red-Eye removal!
RAW Conversions
Actions on the fly
Save photos to CD and DVD as a web-based photo-album
Recenzi ve formátu slideshow  najdete na adrese:
www.akamonitor.cz/product-reviews/picajet/
 
Foto-Mosaik-Edda Professional - Na adrese: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/PME-pro/
jsem vystavil slideshow-review, prezentující krok za krokem tvorbu mozaiky, sestavené z náhodně vybrané sady 100 fotografií. Zde je anotace od tvůrce programu:
"Foto-Mosaik-Edda is software which allows you to create mosaic pictures from your own computer. A mosaic picture is made up of tiny photos which are fitted together in such a way that, from a distance, they blend together to create the appearance of a new picture.To create a mosaic picture, you can use digital photos from your collection, for example from your last vacation or family get-together. Foto-Mosaik-Edda analyses the photos and then adds them to one or more databases from which they are drawn to create your mosaic.
 
V listopadu 2011 jsem instaloval první verzi ( původně pouze pro WIN ) programu SmartPhoto Editor. Tvůrce programu, celosvětově proslulá firma Anthropics, dodavatel známého programu Portrait Professional, mne při poskytnutí recenzního "výtisku" upozorňovala na to, že jde o první verzi, která bude nejspíš doplněna o řadu funkcí. Dnes,  je na trhu plně funkční verze.  SmartPhotoEditor nabízí cestu ke kvalitním výsledkům s minimálními časovými a finančními nároky. Ve SmartPhotoEditoru, máte přístup k
výsledkům práce velkého počtu dalších uživatelů. Můžete rychle najít efekty, které budou optimálně fungovat na konkrétním snímku a přizpůsobit si je přesně tak, jak potřebujete.Snadné použití Smart Photo Editor nevyžaduje žádné speciální dovednosti pro jeho efektivní užívání. Řešení i té nejkomplikovanějšší úlohy trvá ve Smart Photo Editor minuty a ne hodiny, jako je tomu u mnohem finančně náročnějších produktů.  Uživatel se stává součástí dynamického společenství, neustále vyvíjejícího nové způsoby a metody práce ve všech fázích fotografické práce.
Na adrese http://www.akamonitor.cz/product-reviews/smphed/ jsem předvedl prostředí, funkce a podporu SmartPhotoEditor ve formátu slideshow. Více informací a galerii ukázek výsledků použití programu najdete na adrese: http://www.smartphotoeditor.com, kde je ke stažení i TRIAL verze produktu.
 
PhotoLine německé společnosti Computerinsel představuje cenově dostupný grafický editor, schopný pracovat jak s bitmapovou, tak i s vektorovou grafikou. Jeho nabídka funkcí pokrývá i vybrané funkce DTP programů a webových editorů. Prográm bývá označován jako all-in-one balík, vhodný pro univerzální práci s grafikou, tvorbu GIF/Flash animací a import a zpracování digitálních fotografií včetně snímků ve formátu RAW. Program je soustavně inovován a upravován na základě odezvy od uživatelů.
Textovou charakteristiku programu PhotoLine najdete na stránce weblogu TOP-AKA MONITOR http://top.akamonitor.cz/. Obrazovou část recenze najdete ve formátu slideshow na adrese:
www.akamonitor.cz/product-reviews/photoline/.
 
Focalblade představuje program, určený především k ostření fotografií a to jak pro zobrazení, tak pro tisk. Respektuje odlišnosti podmínek. Je nabízen jako standalone/lightroom a jako plugin kompatibilní s celou řadou grafických aplikací. Vyzkoušel jsem úspěšně využití FocalBlblade s Photoshop Elements a s PhotoLine. Přehledná a srozumitelná dokumentace velmi usnadňuje efektivní aplikaci programu. Zde je firemní anotace programu v angličtině:
"
FocalBlade effectively sharpens photos for display and print, reduces noise and produces great  looking blur, soft focus and special effects. FocalBlade is designed for sharpening and enhancing all kinds of photo, e.g. snapshots, landscapes photos, portraits as well as high-ISO shots, because it effectively sharpens and reduces noise at the same time. FocalBlade is available as a Photoshop-
compatible plugin for Windows and MacOS X as well as a standalone application and Lightroom external editor for Windows. The plugin works in dozens of graphics applications, including PhotoLine, Photoshop Elements, Paint Shop Pro, Photo-Paint, PhotoImpact and IrfanView. All versions support batch processing and process RGB images with 8-bit and 16-bit/channel. The FocalBlade standalone application supports JPEG, TIFF, PNG, PSD, Camera Raw and DNG image formats among others."

Na svém webovém portálu jsem vystavil podrobnou recenzi ve formátu slideshow. Odkaz najdete na adrese: www.akamonitor.cz/product-reviews/focalblade
 
Automatické retušování fotografií. Při pořizování snímků se často nedokážeme vyhnout různým nedostatkům v podobě nejrůznějších objektů, které nesouvisí s cílem fotografie nebo na snímku působí rušivě. Komplexní nástroje pro úpravu foografií, včetně českého Zoner Photo Studia, dokáží tyto nedostatky odstranit. Existuje také cesta související s použitím finančně nenáročného jednoduchého programu inPaint. Jedná se o jednoduše ovladatelný nástroje na retušování digitálních fotografií, zajišťující základní funkci, to je nahrazení prostoru zabíraného nežádoucím objektem, zcela automaticky. Snadno se programem inPaint dají odstranit i kosmetické vady kůže. Stačí objekt označit a aplikace automaticky dopočítá prostor, který na snímku zabírá podle jeho okolí. Nejnovější verze InPaint 4 obsahuje vylepšený algoritmus pro automatické retušování objektů s funkci vodících linek. InPaint ukládá retušované snímky ve standardním formátu JPG. Na adrese www.akamonitor.cz/product-reviews/inpaint najdete prezentaci programu ve formátu slideshow.
 
AntiPhotoSpy - Jedná se o jednoduchý program, sloužící k výmazu META dat, vkládaných při pořízení, nebo změně obrázku. Nabídka funkcí je přehledná a obsluha programu je proto jednoduchá. AntiPhotoSpy nabízí vyhledání obrázků, obsahujících META data, výběr obrázků, které mají být ošetřeny, výmaz META dat a uložení ošetřených obrázků (přepsáním originálu nebo volbu vybraného adresáře).
Podrobnější charakteristiku programu najdete ve weblogu http://digifoto.akamonitor.cz. Recenze ve formátu slideshow je vystavena na adrese: www.akamonitor.cz/product-reviews/antiphotospy. Využijte i informace publikované na webu tvůrce programu na adrese: http://www.abelssoft.net.
 
JetPhoto Studio is a feature-rich and easy-to-use digital photography software.
New version 5 can also manage video clips and make Flash or web galleries contains videos.
- Organizes photos in albums
- Manage photos with the calendar and map
- Geotag photos with GPS
- Create Flash and Web galleries
- Publish web albums with JetPhoto Server
- Video as well
Recenzi fe formátu slideshow jsem vystavil na adrese:
www.akamonitor.cz/product-reviews/jetphotostudio
 
BoilSoft Video Splitter - Recenzi zajímavého, cenově dostupného programu, specializovaného na dělení video-souborů, jse vystavil na adrese: www.akamonitor.cz/BS-videosplitter. Program pracuje rychle a spolehlivě.  Více na adrese: www.boilsoft.com.
 
NAMA5 - recenze. Slibovanou recenzi zajímavého, cenově dostupného programu, specializovaného na práci se soubory ve formátu RAW, ( RAW editor a konvertor ) jsem vystavil na adrese:
www.akamonitor.cz/product-reviews/nama5
 
CrazyTalk Animator - recenze Slibovanou recenzi zajímavého programu s širokými možnostmi uplatnění jsem vystavil na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/CTPA-rev/
CrazyTalk Animator, the next level of 2D animation. Create actors using any photo or illustration.
Bring actors to life with automatic facial animation & innovative puppeteering motion. Drag & drop
to build sets with scenery and props. Film and direct all the action with the camera & timeline
tracks for complete 2D Animation.
 
ALBUM DS - Programů pro tvorbu foto-alb je k dispozici celá řada- Komerčních i frewarových. Program AlbumDS se od všech velmi líší a to hned v několika směrech. ADS není samostatným programem, ale ani klasickým plug-inem. Spolupracuje s programem Photoshop, využívá jeho bohatství funkcí, především bohaté možnosti práce s vrstvami. ADS sestává ze dvou částí, z čáísti programové a z velmi bohaté galerie prvků pro tvorbu fot-alba. |Galerie zabírá 4GB na disku. ADS sice využívá nástroje PS, ale sám představuje rovněž velmi kvalitní nástroj, pracující s obsahem galerie a komunikující s PS. Obsahově je galerie zaměřena především na alba svatební, ale  funkčně je ADS vybaven tak, že uživatel může sám vytvářet prvky alba, nebo nabízené prvky snadno modifikovat podle své potřeby. Vzhledem k tomu, že jde o program unikátní, rozhodl jsem se mu věnovat detailní slideshow-recenzi.
Najdete ji na adrese
: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/albumds-rev/
 
Sagelight Image Editor v. 4.2 - recenze - akamonitor.cz
Na ADRESE:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/Sagelight4 najdete podrobnou ( více než 100 slajdů ) recenzi velmi kvalitního foto-editoru, jehož hlavní přednosti jsou snadná obsluha, vysoká hloubka ( 48 bit ), bohatá sada funkcí a velmi solidní podpora ze stran výrobce.
Sagelight Image Editor 4.2(previously called LightboxPlus) is a professional 48-bit image editor, with many powerful features that can take a humdrum snapshot, and turn it into something truly exceptional. It is designed around a very simple and user friendly concept of click and drag sliders, that are completely intuitive, and you can see the results of the adjustments in real-time. You are able to begin using it immediately to enhance your pictures, even if you have very limited knowledge of digital photo editing software. The keyword is "depth" This program has real depth. Every aspect of your images can be tuned. By combining different functions with each other, you can bring out details and colors you had no idea were even there.
 
Videomizer2 -recenze - akamonitor.cz
Na dále uvedené adrese jsem vystavil recenzi velmi zajímavého a užitečného produktu Videomizer2, který nabízí firma Engelmann Media:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/VM2/
Program vychází vstříc všem těm, kdo se při natáčení videoklipu setkávají s problémy způsobenými přírodou, technikou, nebo nedostatkem vlastních zkušeností. Program nabízí optimalizaci, stabilizaci a konverzi originálního video-záznamu. Program není lokalizován do češtiny, takže se nevyhneme cizojazyčné terminologii. S využitím obsahu firemní stránky výrobce jsem sestavil stručnou charakteristiku programu v angličtině:
"
Thanks to automatic profiles VM2 saves a lot of time for optimizing, stabilizing and finally converting movies and home videos. Wrong camera settings are easily made despite all experience. And there is no cure for unfavorable weather and light conditions during the recording anyway.
By the VM2 you do not need laborious training for Videomizer 2 and you don"t have to deal with complicated settings. The integrated photographic tools exactly find those parts of the picture that disturb the overall impression. The integrated automatic object recognition manipulates only those attributes which require editing and leaves the rest untouched.
The application stabilizes blurred videos and removes undesired sideward- or other camera movements.Based on the software"s capability to reconstruct the recording situation artificially, the original image is restored in the best possible way by eliminating the detected sources of interference.
VM2 enables conversion of videos to a large number of formats. Instead of being dependent on the input format of the original material, the software converts your optimized videos and movies to nearly any other video standard. You can change parameters like resolution, frame rate and tonality manually."
 
BatchPhoto Pro. Na dále vedené adrese najdete podrobnou All in One Slideshow-review zajímavého editoru digitálních fotografií - BatchPhoto ve verzi Pro: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/BaPhPro/
Program je sympatický poněkud nezvyklou koncepcí ovládání a netradičními výstupy. Program finální úpravy fotografií vzniká řazením a aktivací filtrů, které jsou rozděleny do několika kategorií. Vybrané filtry jsou jednotlivě nastavovány, jsou řazeny do sekvence, jejich účinky lze vizuálně dobře sledovat v okně preview. Během přípravy komplexní úpravy lze jednotlivé vybrané filtry dekativovat či zpětně aktivovat. Uživatel programu tak může velmi snadno experimentovat s cílem optimální kombinace filtrů pro dosažení žádoucí úpravy fotografie. Více se dozvíte z podrobné slideshow ( 100 slajdů ), která vás provede takřka celým procesem dávkové úpravy sady fotografií pomocí BatchPhoto programu. Na adrese: www.batchphoto.com jsou podrobné informace přímo od výrobce programu.
 
Na následující adrese jsem vystavil podrobnou All in One Slideshow-review nové verze programu HDR Expose 2:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/HDRExpose2
Firma UnifiedColor výrazně rozvinula možnosti předchozích verzí - obsahuje 26 zlepšení. Opírá se o patentovaný model pro úpravy digitálních fotografií, včetně 32-bitových. Jednou z novinek je podpora procesu dávkového zpracování s překvapivými výsledky, zejména v tom, že na hranicích světlých a tmavých partií nejsou vidět žádné přechody, které bývají u HDR zpracování kamenem úrazu. Přes 80 slajdů mé recenze podrobně prezentuje všechny možnosti nové verze programu.
 

Oloneo PhotoEngline 1 představuje špičku v oblasti softwaru, který dokáže současně řešit úlohy z oblastí HDR imaging,  RAW processing and dynamic relighting - v reálném čase.

Na adresehttp://www.akamonitor.cz/product-reviews/OPhEng1/  jsem vystavil podrobnou ( 100 slajdů ) All in One Slideshow-review, prezentující prostředí, funkce a podporu uvedeného produktu.

Anotace výrobce: Based on a 32-bit floating-point per channel (96-bit / pixel),  ultra-wide gamut, full resolution and non-destructive  image-editing engine, Oloneo PhotoEngine's color model  handles a range of colors that largely surpasses what printers or screens are capable of displaying today.

 
Topaz Labs Detail 2 - recenze
Topaz Labs vydali Topaz Detail 2 Photoshop plug-in, který se vyznačuje zvýšením rychlosti ve srovnání Detail 1, zcela přepracovaným uživatelským rozhraní a doplňujícími nástroji zlepšování detailů a předvoleb. Detail Topaz využívá moderní algoritmus opírající se o nejnovější pokroky v technologii vylepšování detailů. Nová technologie poskytuje jedinečnou možnost zvýraznění detailů a mikro-kontrastů, bez přeostření, a bet dalších artefaktů, které se často vyskytují u jiných nástrojů pro ostření snímků. Topaz Detail obsahuje tři úrovně řízení detailů, vysoce kvalitní ostření, přirozenou metodu zdokonalení a černo a bílou konverzi. Na adrese: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/TLdetail2/
jsem vystavil podrobnou slideshow, prezentující prostředí, funkce a podporu plug-inu Daeatail2.
 

Green Screen Wizard Pro je nástroj, sloužící pro automatické klíčování zeleného, nebo modrého, pozadí u portrétových, či figurálních fotografií. Firma Green Screen Softeare ho nabízí  v podobě samostatného editoru a také jako plugin pro Adobe PS. Program je snadno ovladatelný, s přehledným uživatelským prostředím. Podle webu výrobce je program určen například domácím fotografům, ale též pro komerční fotografická studia, která chtějí ušetřit čas při klíčování pozadí scény. Textový popis produktu v českém jazyce lze najít na servru fotografovani.cz. Já nabízím ukázku prostředí a funkcí programu formou slideshow-review, sestavené z 82 výřezů z obrazovky. Najdete ji na adresehttp://www.akamonitor.cz/product-reviews/GSWPro/

 
SilkyPix Development Studio PRO 5 - recenze
SilkyPix Developer Studio je nástroj, který u nás znají převážně jenom uživatelé fotoaparátů firmy Panasonic. Ta dodává SE verzi s fotoaparátem. Jedná se o profesionální RAW editor, vybavený vším potřebným co si jen fotograf při editování RAW snímků může přát. Donedávna byla nejvyšší verzí čtyřka. V tomto týdnu začala firma nabízet SilkyPix DS PRO ve verzi 5. Ta obsahuje celou řadu užitečných novinek. S pokrokem sice rostla i cena, ale bilance poměru ceny a kvality vychází u této verze ještě lépe než u předchozích verzí. Na webu lze nalézt několik komentářů i v českém jazyce. Většinou se jedná o popis jednotlivých funkcí. Já jsem se rozhodl přiblížit SilkyPix DS PRO 5 v praxi, což lépe dokumentuje jeho schopnosti. Moji recenzi ve formátu slideshow najdete na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/silkypixds5/
 
Tiffen Dfx 3 - review
Navazuji na předchozí zprávu, v které jsem slíbil vystavit recenzi pozoruhodného produktu firmy TIFFEN, který je nabízen pod názvem Dfx v.3. Nebudu opakovat co již bylo řečeno, zdůrazním zejména to, co je nejsilnější stránkou tohoto produktu - a to ve verzi standalone i ve verzi plug-inu - kterou je nesmírně bohatá nabídka přednastavených variant uprav fotografie.  Z toho důvodu jsem do své slideshow, kterou najdete na níže uvedené adrese, zařadil nejen ukázku prostředí a funkcí, ale též velký počet ukázek užití t. zv. presets ( přednastevených varient úpravy fotky). Addresa slideshow je: www.akamonitor.cz/product-reviews/Dfx3/
 
Pictocolor CorrectPhoto - review
"CorrectPhoto is for photography enthusiasts, web designers, bloggers, eBay Sellers, real estate professionals who want their photos to look great, but don't want to spend a lot of time editing photos." Těmito slovy uvádí firma PictoColor svůj produkt, představující jednoduchý, ale kvalitní nástroj pro fotografy, kteří potřebují upravovat fotografie kvalitně, ale bez velkých nároků na čas a na obsluhu. Program využívá technologii PictoColor One-Click, proto se v mnohém podobá plug-inu OneClick od stejné firmy. Více se o produktu dozvíte na adrese www.pictocolor.com, nebo v mé slideshow, věnované CorrectPhoto.
Najdete ji na adrese: www.akamonitor.cz/product-reviews/correctphoto/.
 
iCorrect OneClick 2
Společnost PictoColor nabízí fotografům užitečný plugin pro Adobe Photoshop a některé další grafické editory. Já jsem ho úspěšně neinstaloval i do staší, šesté verze PS Elements. Základní funkce jsou spouštěny na jedno kliknutí - odtud název programu ICorrect OneClick. Plug-in tak nabízí automatizované korekce barev prakticky libovolných fotografií. PictoColor dokázal najít harmonii mezi jednoduchostí obsluhy programu a rychlosti jeho funkce na jedné straně a velmi slušnou kvalitou výstupů na straně druhé. Plugin umí automaticky upravit vyvážení barev, zkalibrovat bílou barvu a zkorigovat expozici. Kliknutím do plochy ( kapátkem pro výběr odstínu bílé, černé či neutrální ) se provádí kalibrace parametrů expozice a současně i tónování barev. Automatický režim není jedinou možností, pro dodatečnou úpravu ( v případě zájmu či potřeby ) se nabízí možnost upravit jednotlivě a nezávisle několik vybraných parametrů. Plug-in je jednoduchým a při tom plně funkčním editorem fotografií, který se hodí zejména pro domácí použití. Více se dozvíte buď na adrese výrobce plug-inu www.pictocolor.com, nebo v mé slideshow, kterou jsem vystavil ve svém portálu na adrese:
www.akamonitor.cz/product-reviews/oneclick2
 
ZONERAMA - bezplatný hosting foto-alb na serveru www.zonerama.com. Moje veřejná fotoalba najdete na adrese http://arnokato.zonerama.com. Fotografie jsou snímány zrcadlovkou SONY A200, kompaktem SONY DSC P73 nebo HD kamerkou Toshiba Camileo 20. Zpracovávány jsou některým ze zde recenzovaných programů.
 
Dynamic Photo-HDR
Slideshow-review nejnovější verze programu Dynamic PhotoHDR najdete na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/dyn-photo-hdr/
Recenze je pojata jako ukázka prostředí a funkcí programu.
Informace přímo od zdroje se dozvíte na adrese:
www.mediachance.com
Po důkladném prostudování programu bude slideshow-review doplněna.
 
HDR Photo Pro
Firma EVERIMAGING LTD přišla na trh s novým balíčkem softwarových nástrojů
pro tvorbu HDR fotografií.
Program zasluhuje pozornost.  Velmi pěkně je zpracovaný manuál, který je
z 50 % věnován popisu workflow v různých situacích.
Věnoval jsem mu slideshow-review. Recenzi najdete na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/hdr-photo-pro/
Na adrese:
www.akamonitor.cz/product-reviews.htm
najdete recenze několika dalších produktů, můžete si je porovnat.
Více se dozvíte na stránce firmy: http://www.everimaging.com/.
 
PhotoMatix Pro
Slideshow-review programu PhotoMatix Pro najdete na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/photomatixpro/
Eecenze plné verze je připravována a bude oznámena ve weblogu
http://digifoto.akamonitor.cz
 
Tiffen Dfx Digital Filter Suite - Podařilo se mi získat k recenzi pozoruhodný nástroj pro profesionální fotografy - Tiffen Dfx v.3 a to jak v standalone, tak v PS plug-in variantě. Připravuji svoji recenzi obou variant. Předpokládám, že bych ji mohl vystavit na svém webovém portálu ještě do vánoc. Pro zájemce uvádím stručnou charakteristikui a odkaz na PROMO video. Více se dozvíte na stránkách výrobce - firmy Tiffen: www.tiffensoftware.com.
Anotace výrobku ( podle informací na webu Tiffen ):
"The Tiffen Dfx digital filter suite is the definitive set of digital optical filters. Up to 2000 filters, including simulations of many popular award-winning Tiffen glass filters, specialized lenses, optical lab processes, film grain, exacting color correction plus natural light and photographic effects--are now in a controlled digital environment with either 8 or 16 bit per channel processing."
Stručné video s prezentací produktu najdete na Youtube:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=yZoyCUj6hlg
Komentovaný odkaz na moji recenzi najdete na této stránce a také na stránkách dvou odborných weblogů: http://digifoto.akamonitor.cz a http://close-up-photo.akamonitor.cz.
 
Topaz Adjust 5 plug-in - detail review - akamonitor.cz
Na adrese: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/topaz-adjust5/
jsem vystavil podrobnou recenzi plug-inu TOPAZ ADJUST ve verzi 5 - ve formě slideshow. Jde o velmi zajímavý nástroj pro náročné úpravy fotografií.
 
Image Resize Guide - Two Pilots
Portfolio Two Pilots zahrnuje řadu hodnotných programů, z nichž většina může být aplikována i jako plug-iny. Jedním z velmi užitečných programů je Image Resize Guide. Umí měnit velikost snímku, vkládat text do snímku, odstraňovat ze snímku nežádoucí objekty, měnit velikost snímku se zachováním velikosti vybraného objektu a další. Kombinací využití všech funkcí lze dosáhnout úprav, pro které by bylo třeba instalovat mnohem nákladnější programy. Recenze ve formátu slideshow jsem vystavil na adrese: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/image-resize/.
Další informace najdete na webovém portálu výrobce produktu přímo na adrese: http://www.tintguide.com
 
B & W Effects od firmy TopazLabs je All-in-one řešení pro profesionální černobílé fotografie. S tímto výkonným a snadno použitelným plug-in-em, můžete rychle vytvářet bohaté, dynamické BW snímky s atraktivním tónováním. B & W Effects nabízí kvalitní postup zpracování snímků a usnadňuje pořízení mistrovských uměleckých digitálních černobílých fotografií. Jedná se o univerzální nástroj obsahující rozsáhlou knihovnu s více než 200 předvolebami simulujícími tradiční a alternativní B & W zobrazení. Intuitivní 5-in-1 selektivní nástroj pro snadné lokální úpravy a bohatá sada nástrojů pro adaptivní kontrolu kontrastu a základní tónovou rovnováhu, představující dobrého pomocníka digitálního fotografa. recenzi najdete na adrese: www.akamonitor.cz/product-reviews/topaz-BW/
 
Jak vložit text do obrázku online v Adobe Photoshop Express.
Téměř každý editor určený pro úpravu obrázků nabízí možnost vložení textu do obrázku. Někdy jde o vysvětlivku, jindy o copywrite, často hovoříme o vodoznaku. Ne vždy, když vystavujeme obrázky na web, máme po ruce desktopovou verzi takového editoru. V takovém případě se nám dobře může hodit některý z on-line editorů. Jednou z možností je i použití on-line editoru firmy ADOBE, známého pod označením Photoshop Express editor. Na následující adrese uvídním krátkou slideshow postupu: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/psexpress/
 
Powerretouche.com - Black & White Studio plug-in
Do tvorby plug-inů pro PS se pouští nejen velké softwarové firmy, ale i méně známe - alespoň u nás - tvůrci. Jedním z nich je Jan Esmannn. Jeho firma Power Rerouche nabízí celé rozsáhlé portfolio pluginu, mezi nimi i Black and White Studio. Na dále uvedené adrese jsem vystavil krátkou slideshow, přibližující prostředí a funkce tohoto softwarového nástroje. Adresa recenze je: www.akamonitor.cz/product-reviews/PRRS-BW.
 
Portrait Professional je znám především jako samostatný program s bohatými možnostmi úpravy portrétů. Komplexní pohled na jeho možnosti byl publikován na adrese: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/portprof/ . Portrait professional může být použití i jako plug-in, především ve Photoshopu. Krátkou ukázku možností využití programu v roli plug-inu ve Photoshop Elements 6, při převodu barevné fotografie do černobílé, jsem vystavil na adrese: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/port-prof/.
 
Pod černým závojem - Zoner Photo Studio 14 - převod do černobílého
Převod snímků na černobílý je lákavý protože fotografie získává velmi dramatický a ojedinělý vzhled. Kromě spcializovaných plug-inů, prezentovaných v tomto weblogu níže, lze pro tuto operaci využít i u nás nejrozšířenější editor fotografií - ZPS , který se aktuáln nabízí ve verzi 14. Na dále uvedené adrese je nastíněn postup jak akci provést.
Adresa: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/BW-ZPS14/
 
Exposure 3 od firmy Alienskin - PS plug-in - recenze
Na adrese: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/exposure3/ jsem vystavil slideshow-review plug-inu Exposure 3. Jedná se o novou verzi,  podporovanou ve Photoshopu a v Lightroomu. Nová verze využívá všechny přednosti minulých verzí, plus nové možnosti. Zde je seznam nejcennějších novinek:
- Speed! - Exposure 3 in 64-bit CS5 is about 30% faster on Windows.
- Photoshop CS5 64-bit Support - works with the 64-bit version of PS CS5
- Lightroom Support
- Over 500 Presets
- Exposure’s effects.
- Aging and Vintage Films
- Lo-Fi Photography
- Ease of Use - The entire user interface has been rewritten
- The preview image updates much faster.
- Settings can now have comments that appear as hover help.
- The mouse scroll wheel lets you quickly zoom to arbitrary levels.
- Duplicate a factory preset by dragging it into the User Settings list.
 
Silver Efex Pro 2 - plug-in firmy NIK Software
Na adrese: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/nik-sep2/
jsem vystavil 1. část recenze špičkového produktu firmy NIK Software.
Silver Edex Pro 2 je pokročilý nástroj pro převod obrázků do černobílé fotografie. Nový uživatel bude jistě překvapen velkými možnostmi následných úprav fotografií, což přispělo k vysokému hodnocení tohoto plug-inu všemi předními odbornými časopisy.
Mezi novinky aktuální, druhé verze produktu patří na příklad:
- intuitivní prohlížeč historií akcí History Browser,
- funkce History State Selector, díky níž lze porovnat aktuální vylepšení fotografie s předchozím krokem.
- Dynamic Brightness umožňující selektivní nastavení jasu v
různých částech fotografie
- funkce Amplify Blacks/Whites pracující v oblasti jasů a stínů pro dosažení efektivního kontrastu
- velký počet Visual Presets, umožňujících aplikovat předdefinované úpravy jedním kliknutím,
- Fine Structure funkce zvýrazní jemné detaily i v těch nejmenších oblastech obrazu bez přeostření hran objektů
- Soft Contrast funkce pracující podobně jako Dynamic Brightness, upravující kontrast v různých částech obrazu dynamicky,
- Selective Color pro pokročilé možnosti lokálního obarvení fotografie pomocí U Point technologie bez nutnosti používání vrstev.
- funkce Natural Image Border umožňující tvorku rámečků k upraveným fotografiím
- nová verze Silver Efexu Pro využívá přednosti vícejádrových procesorů a posílení výkonu pomocí GPU.
Silver Efex Pro 2 je kompatibilní nejen s velmi drahými verzemi Photoshopu, ale i s PS Elements, počínaje od verze 6, což byl jeden z důvodů mé volby.
 
LightZone - bohatě vybavený moderní fotoditor.
Firma Light Crafts - www.lightcrafts.com - nabízí foto-editor LightZone ve verzi 3.9, který  je určený pro profesionální digitální editaci fotografií. Tvůrci nové verze programu si kladli za cíl maximální zjednodušení práce s editorem a jeho doplnění o řadu nových funkcí. O tom jak se jim to povedlo, jsem se snažil návštěvníkům portálu AKA MONITOR přiblížit svoji recenzí pojatou ve formě detailní slideshow, prezentující prostředí programu, jeho funkce a naznačující workflow. Moji slideshow-review najdete na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/lightzone
Další informace najdete na webovém portálu výrobce produktu a to přímo na adrese:
http://www.lightcrafts.com/lightzone/
 
BIBBLE 5 - recenze grafického fotoeditoru 
Společnost Bibble Labs dodává a co více, pravidelně aktualizuje, svůj produkt sloužící pro import, konverzi a zpracování digitálních fotografií, zejména se zaměřením na RAW snímky.
Ukázku prostředí a funkcí poslední verze produktu jsem zpracoval formou slideshow, kterou jsem vystavil na adrese:www.akamonitor.cz/product-reviews/bibble5/.
Vzhledem k tomu, že moje verze recenze Bibble v.5 je především obrazová, nabízím ještě odkaz na textovou verzi, kterou najdete na adrese: http://www.canonklub.cz/
V časopisu DIGIfoto, vydávaného v CPressu, najdete podrobnou recenzi rovněž. Moje slideshow-review je vystavena na adrese: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/bibble5/
 

PicturesToExe Deluxe - Chceme-li prezentovat své zážitky způsobem, využívajícím současné technologické možnosti, nabízí se varianta vytvoření foto-slideshow. Mix fotografie a videoklipů v jedné show. posílena o hudební nebo animovaný snímek (Pan / Zoom efekty) a komentáře, zajistí plný zážitek. PicturesToExe Deluxe poskytuje uživateli všechny potřebné nástroje pro vytváření působivých foto-video prezentaci.  PicturesToExe Deluxe je moderní profesionální program, využívaný fotografy celé řady profesí, od svatebních fotografů po nadšence AV.

Moji recenzi formou slideshow můžete najít na adrese:

www.akamonitor.cz/product-reviews/PTED

( Pozn: po získání více zkušeností s programem, nahradím aktuální verzi slideshow - vytvořenou v ZPS14 - prezentací s využitím funkcí PicturesToExe Deluxe 7.0 ).

Přehled hlavních funkcí programu:

- Obrázky a videoklipy jako vstupní objekty prezentace

- Kvalitní a rychlý provoz programu

- Objekty a animace s 3D efekty

- Výstup pro PC a Mac v spustitelném souboru

- DVD a video výstup

- Editace hudby a zvuku

Novinky ve verzi 7.0

- Video klipy v prezentací

- Rozostření ostrého obrazu

- Lepší kvalita obrazu na DVD

- Vylepšené uživatelské rozhraní

- Nový navigační panel v prezentacích

- Záznam hlasového komentáře

Více se dozvíte na:

http://www.wnsoft.com/picturestoexe/

 

   Photo DVD Maker - Tvorba slide-show DVD z fotografií.

Na adresehttp://www.akamonitor.cz/product-reviews/PhDVDm

jsem vystavil recenzi programu ve formáru slide-show.

Photo DVD Maker Professional vám umožní vytvářet slide show z vašich fotografií a obrázků, s bohatou nabídkou výstupních formátů, takže můžete například snadno přehrávat slide-show i na stolním DVD přehrávači. Slide-show můžete doplnit o hudbu na pozadí, navrhnout vlastní DVD menu a zařadit obrázky do více alb. Program nabízí na výběr sadu přechodů mezi jednotlivými obrázky, stanovení času zobrazení jednotlivých snímků a přidávání textových popisů.

Vlastností a funkcí je tolik, že je obtížné je slovně stručně popsat. Proto jsem zvolil pro formu prezentace, která umožňuje poznávat prostředí a funkce programu krok za krokem, jak textovou charakteristiku, tak jako typické workflow. Program nabízí možnost přepínání mezi několika jazyky.  Adresa produktu na portálu tvůrce a prodejce programu ANVSOFT je: http://www.photo-dvd-maker.com/download-photo-dvd-maker.html

 

Video Software Product Reviews

 

Photo Software Product Reviews

 

FlauntR je velmi zajímavý on-line foto-editor. V našich krajích je poměrně málo známý, což je škoda, protože je to vynikající kus softwarové práce, jak svým provedením tak svými funkcemi. Na první pohled se může zdát, že jde o jeden z mnoha on-line editorů, které slouží téměř výhradně pro pobavení tvůrce diváka. Opak je pravdou. FlaundR poslouží velmi dobře při práci s jakýmkoliv žánrem fotografií. Kromě provedení se mi líbí jeho přehledné a příjemné uživatelské prostředí. Na svém webu jsem vystavil slideshow-review, která vám umožní posoudit pravdivost mého tvrzení. Najdete ji na adrese: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/flauntr/

 
Foto-Mosaik-Edda Professional - Na adrese: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/PME-pro/
jsem vystavil slideshow-review, prezentující krok za krokem tvorbu mozaiky, sestavené z náhodně vybrané sady 100 fotografií. Zde je anotace od tvůrce programu:
"Foto-Mosaik-Edda is software which allows you to create mosaic pictures from your own computer. A mosaic picture is made up of tiny photos which are fitted together in such a way that, from a distance, they blend together to create the appearance of a new picture.To create a mosaic picture, you can use digital photos from your collection, for example from your last vacation or family get-together. Foto-Mosaik-Edda analyses the photos and then adds them to one or more databases from which they are drawn to create your mosaic."
 
  SWIFT-To-Do-List  Recenzi pozoruhodného programu - vlajkové lodi firmy DEXTRONET jsem vystavil na adrese: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/swift-to-do-list/. Jde v pořadí již o sedmou verzi úspěšného programu. Jedná se o kvalitní organizér poznámek a úkolů a plánovač vybraných aktivit. Všechny poznámky a úkoly lze přehledně zobrazit ve stromové struktuře, tématicky je třídit, určit jim prioritu, datum, dobu trvání, eventuálně zvukovový signál. Umožňuje export všech záznamů do HTML nebo XLS formátu.Program nabízí snadný tisk všech poznámek či úkolů. Zde je přehled novinek sedmé verze:
Quick summary of new features: Recurring tasks - Cut/copy/paste tasks and to-do lists - Undo/redo - Create note pages in tree - Portable & can be run from USB flash drive - 144 new to-do list icons (in 4 sizes) - Email tasks feature - Filter presets - Better reminders - Better print/export - Task archive for deleted tasks - Unicode support - Customizable priorities - Images in notes - Secure database encryption - Updated look and design - More columns to choose from (20 in total, including Start Date, Completion Date, Assigned To, Status, Percent Done, Time Estimate, Time Spent and more) - Multiple column sorting - and much more.
 
PhotoDirector - An efficient digital workflow speeds up the entire process from the time an image is imported to your PC to its final output. PhotoDirector is designed to make the process ultra efficient from import, manage, enhance to final output.
Na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/photodirector2011/
jsem vystavil slideshow review, prezentující prostředí, funkce a workflow programu.
 
StudioLine Studioline je víceúčelová aplikace pro správu, editaci a sdílení obrázků a digitálních fotografií. Podporuje všechny nejpoužívanější grafické formáty. Umožňuje tvorbu slideshow, HTML foto-alb, vypalování obrázků na CD nebo DVD atd. Nejnovější verze obsahuje celou řadu nových možností. Zde je anotace od výrobce:
"StudioLine Photo Classic 3 Plus is an equally powerful and easy to use software for the convenient management and editing of extensive image collections for any digital photography user. StudioLine Photo Classic 3 Plus manages images of all common graphics formats in a secure "Image Archive" database.
Categorize your images with textual descriptions of any length in system descriptors or your own user descriptors, or assign keywords and ratings. After that, locating individual images or finding images to match a certain theme will be a trivial task."
Moji slideshow-review najdete na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/studioline/
 

SmartSleep. Program SmartSleep je jednoduše navržený systém pro provedení následujících operací:  vypnutí PC, odhlášení uživatele, restart PC, černá obrazovka, přechod do režimu spánku, pozastavení výkonu zvolené aplikace a zobrazení zprávy. SmartSleep zajistí trvale přesný čas, on-line synchronizací s atomovými hodinami.  Pomocí tohoto  programu můžete například:
-  usínat bez obav při poslechu oblíbené hudby
-  získat zprávu o blíží se hybernaci
-  nahrát program z rádia pozdě v noci
-  nechat automaticky snížit hlasitost reprodukce na stanovené minimum
-  vypnout PC používané více uživateli, pokud se již nepoužívá
-  použít PC jako alarm - spustit na příklad program WinAmp jako budíček
S prostředím programu a s jeho funkcemi SmartSleep se můžete blíže seznámit spuštěním
slideshow na adrese: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/smartsleep/
Jedná se o program firmy Dextronet www.dextronet.com – nabízející ve světě rozšířený program Swfit To-Di List 7, kterému se budu věnovat v samostatné recenzi. Pokud se s ním chcete seznámit ihned,  zvolte výše uvedenou adresu.

 
Watermark Factory Podpora ochrany autorství digitálních obrázků a fotografií je předmětem pozornosti celé řady specializovaných programů. Tyto se liší bohatstvím funkcí, stupněm jednoduchosti obsluhy a cenou. Jedním z těch programů, u kterých je poměr ceny a kvality vyvážený, je produkt Watermark Factory. Program je zajímavý nejen tím, že spolehlivě plní základní funkci, t.j. vkládání vodoznaku v textové i obrazové podobě, ale i celou řadou možných aplikací, které jsou od základních funkcí odvozeny, ale jdou dále. Určitě se bude hodit schopnost konvertovat sadu obrázků různých formátů do jednoho z vybraných formátu ( BMP,GIF,JPG,TGA, PNG ). Autorename podporovaný šablonami, ořez obrázku, resize, otáčení, možnost doplnit poznámky a další. Moje recenzi programu ve formě slideshow-review najdete na adrese:
www.akamonitor.cz/product-reviews/WFactory
 
Podařená fotografie, volně vystavená na webu, může být snadnou kořistí nenechavců. Ochrana autorství by měla být samozřejmostí. EXIF data sice mohou obsahovat informace o autorství fotografie, ale u většiny formátů na to není radno spoléhat. Nadějnějším způsobem ochrany snímku je vložení informace o autorovi ( copywrite ) na vhodné místo přímo do fotografie. Na podporu této operace je nabízena řada specializovaných programů. Tuto službu - v různé podobě - nabízejí i nejznámější foto-editory. Jedním z nich je český produkt Zoner Photo Studio. Na dále uvedené adrese  uvádím stručnou slideshow, prezentující prostředí a funkce ZPS 13 při vkládání textu a obrázku do snímku. 
Adresa je: 
http://www.akamonitor.cz/close-up/zps13-vodoznak/
 
PDF-7 Split & Merge Práce s PDF soubory může být radost, ale i starost. Jistě jste se setkali se situací, kdy potřebujete vyjmout část pdf souboru, nebo ho rozdělit na několik menších částí.  Nebo máte naopak několik dílčích souborů ve formátu PDF a potřebujete je spojit do jednoho souboru. Moje slideshow-review, dostupná na dále uvedené adrese, prezentuje využití jednoduchého, ale velmi efektivního programu PDF-7 Split & Merge, na příkladu. Soubor o sedmi stranách nejdříve rozděluji ( SPLIT ) do třech částí zadáním syntaxe 1-2,3-5,6-7. Druhou část poté rozděluji  po jednotlivých stránkách přímou volbou jedné z variant. Funkci MERGE ukazuji na příkladu spojení dvoustránkového souboru s jednou ze stránek druhé části původního souboru. Recenzi nejdete na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/7-PDF/
 

Portrait Professional 10 Studio je program pro úpravu fotografií, orientovaný na portretní fotografii. Je založen na komplexní analýze obrázku a následné aplikaci filtrů a změn, které mění rysy tváře tak, aby nejlépe odpovídaly naším představám. Při přípravě algoritmů využíli tvůrci desítek lidských tváří. Práce s programem je jednoduchá. Program je schopen udělat spoustu práce (automaticky) za nás a je na naší volbě, jestli půjdeme v editování portrétu ještě dále. Program nás provází základním zobrazením kontur očí, nosu, rtů a celého obličeje. Po chvilce nám program nabídne upravený portrét ke srovnání s originálem. Poté můžeme – opět za silné podpory programu – pokračovat v úpravách. Nabízených změn několik desítek, seřazených do kategorií. Ale dost povídání. Na dále uvedené adrese jsem vystavil podrobnou slideshow, prezentující prostředí, funkce a hlavně workflow při užití programu.
Adresa recenze: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/portprof/

 
Disk Savvy Ultimate. Na dále uvedené adrese najdete recenzi zajímavého a velmi užitečného programu DiskSavvy. Patří do kategorie programů, které nám usnadňují analýzu obsazenosti disku nebo struktury souborů. Na rozdíl od většiny dalších programů, jde  DiskSavvy mnohem dále. Je nabízen ve třech verzích: Free, Pro a Ultimate. Verze, na kterou odkazuje tato upoutávka, má název: Disk Savvy Ultimate. Recenze je podána formou slideshow.  Poskytuje obraz prostředí programu, jeho funkcí a podpory. Recenzi najdete na TÉTO adrese.
( http://www.akamonitor.cz/product-reviews/disksavvy/
)
 

Na následující adrese: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/reaconverter/

jsem vystavil detailní slideshow-review, přibližující prostředí, funkce a podporu programu, který určen pro hromadnou dávkovou konverzi a editaci obrázků a fotografií. Podporuje více než stovky různých grafických formátů. Dávkově lze provádět rovněž grafickou korekci fotografiií, rotaci, změnu rozměrů, zrcadlení a další úpravy. Možnost využítí různých grafických efektů a vkládání vodotisku do fotografií.

 
Zoner Photo Studio 13 - komplexní práce s fotografií - www.zoner.cz
Správa fotoarchivu - http://www.zoner.cz/photo-studio/sprava.aspx
Editace snímků - http://www.zoner.cz/photo-studio/editace.aspx
Sdílení fotografií - http://www.zoner.cz/photo-studio/sdileni.aspx
Výuka - tutoriály - http://www.zoner.cz/vyuka/

Do konce září sleva!
 
Photo Acute Studio Na adrese: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/photoacute
jsem vystavil slideshow-review nové verze velmi zajímavého programu, který dosud nemá českou lokalizaci. Proto cituji tvůrce programu: PhotoAcute Studio processes sets of images taken in continuous mode to produce high-resolution, low-noise pictures. It increases image resolution, removes noise without losing image details, corrects image geometry and chromatic aberrations and expands the dynamic range. You will get an amazing image quality improvement without changing your camera. PhotoAcute Studio supports wide range of cameras - from mobile phone cameras to high-end DSLR cameras. It supports RAW image format providing the maximum image quality for professional photographers.
 
Zerene Stacker Na adrese: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/zerenestacker
jsem vystavil slideshow-review nové verze zajímavého programu, který je tvůrcem prezentován takto:
Zerene Stacker is a “focus stacking” program designed specifically for challenging macro subjects and discerning photographers. Of course it works great with simpler subjects, close-ups, and landscapes also!
 
ABBYY FineReader 11 Na adrese: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/fr11-epub
jsem vystavil slideshow-review nové verze programu FineReader 11, který obsahuje řadu novinek. Předpokládám, že řadu uživatelů programu FR zaujme zejména podpora elektronických knih a PDF formátu souborů. Slideshow-review jsem připravil tak, aby ukazovala možnost nasazení ABBYY ScreenShot Reader, vlastního FineReaderu 11 a  k tomu on-line službu pro čtení elektronických knih ve formátu ePub. Pomocí Screeshot readeru jsem pořídil obrazový soubor, který jsem posléze načetl do FineReaderu, který OCR obsah uložil do zmíněného fornátu ePub. Pro zobrazení jsem použil moji oblíbenou on-line čtečku el.knih BookWorm e-book reader. Bookwrm nabízí především svým uživatelům vydavatelské firma Oreilly. Čtečku tak najdete na adrese: bookworm.oreilly.com .
 
SERIF - PhotoPlus Starter Edition ( free )
Na adrese: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/photoplus/
jsem vystavil slideshow-review softwarového produktu pro fotografy, který je z řady důvodů velmi zajímavý. PhotoPlus Starter edition je poskytován zdarma. Přesto, že je zdarma, je vybaven velkým bohatstvím funkcí. Jejich výčet by zahral příliš mnoho místa, proto jsem zvolil formu slideshow, která prochází krok za krokme všemi nejdůležitějšími větvemi hlavního menu programu.
 
PicRecovery 2.1 slideshow-review
Na adrese: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/pixrecovery/
jsem vystavil recenzi pozoruhodného programu, určeného k obnově poškozených obrazových souborů různých formátů. Recenze ukazuje prostředí, funkce a podporu programu.
Oficiální specifikace:
Provided as software bundle: PixRecovery + MediaHeal for Flash Data Browser. Recovers image with original dimensions and color depth. Allows choosing between bitmap (.bmp) and original image format (.jpg, .jpeg, .gif, .tiff, .bmp, .png) when saving the results of the recovery. Recovers color palette. Image formats supported: BMP, GIF87a, GIF89a, JPEG, TIFF.Easy to use, no special user skills required.
 
IMAGE ANALYZER - slideshow review
Na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/imageanalyzer/
jsem vystavil slideshow-revieww zajímavého programu, který je v základní verzi  ( bez přídavných plug-inů ) k dispozici zdarma. Jde o méně známý program, který však zahrnuje mnoho funkcí, které umožňují zjistit rezervy zkvalitnění fotografií.
 
HELICON FILTER
Na adrese:
 http://www.akamonitor.cz/product-reviews/heliconfilter/
jsem vystavil slideshow-revieww programu od firmy HeliconSoft: Helicon Filter.
Helicon Filter se vyznačuje velkým bohatstvím funkcí a intuitivním prostředím. Jedná se o profesionální editor, který dobře navazuje na Helicon Focus ( viz minulá recenze )
 
HELICON FOCUS 64  -  slideshow-review
Na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/heliconfocus/
jsem vystavil slideshow-review velmi zajímavého produktu, který umí ze snímků s různou hloubkou ostrosti a zaostřením na jinou část snímku složit a vytvořit jednu fotografii s celoplošným zaostřením. Helicon Focus funguje jako postprocessingový systém pro zpracování digitálních makrofotografií a také mikrofotografií s fotoaparátem připojeným k mikroskopu.
 
TOPAZ Moment 2011  -  slideshow-review
Na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/topazmoment/
jsem vystavil slideshow-review velmi zajímavého produktu TOPAZ Moment, který slouží především k pořizování fotografií výřezem z videa. Tuto funkci plní perfektně, jelikož každou fotografii automaticky edituje a to velmi kvalitně. Jde o produkt firmy TOPAZ LABS, která se specializuje na plug-iny k PhotoShopu. Produkt Topaz Moment je nyní poskytován zdarma, s předpokladem uvedení nových produktů na uvolněný trh. Cituji: "Topaz Moment is a stand-alone Windows application. At this time we have discontinued the sale and trials of Moment so that we can make room for some of the new and exciting product releases that are coming up." Stojí zato prohlédnout si slajdy prezentující bohatství nastavitelných parametrů. Navíc jde o zajímavou verzi video prohlížeče.
 
TuneUp Utilities 2011  -  slideshow-review
Na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/tuneuputil11
jsem vystavil slideshow-review velmin zajímavého programu určeného zejména  ( ale nejen ) pro zvýšení využití výkonu počítače. Využívá nový modul, opírající se o patentovanou technologii TuneUp Deactivator. TuneUp Utilities 2011 pracuje s prioritami  programů, dokáže deaktivovat programy bez odinstalace. Při odinstalaci pak hlídá, aby nedošlo k smazání části, kterou využívá koný program atd-
 
Pinnacle Studio HD Ultimate Collection  - slideshow-review
Na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/pshd15u
jsem vystavil slideshow-review, provázející návštěvníka stránky s prostředím a funkcí programu Studio HD Ultimate Collection. Pinnacle Studio přichází s další verzí nejrozšířenějšího softwaru pro editaci domácího videa.  Nově nabízí efektivnější práci s formátem AVCHD a H.264, editace tohoto formátu je tedy nyní rychlejší a příjemnější.
 
iToldem - slideshow-review
Na adrese: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/itoldem/ jsem vystavil krátkou slideshow, prezentující zajímavou webovou službu pro hráče pokeru - iToldem.com. Usnadní komunikaci mezi hráči. Poslání své služby formulují autoři služby takto:
"Told'em is a free social networking tool that enables you and your friends to share your outstanding poker hands and moments. With iTold'em, you will no longer need to search for your poker friends on different poker applications, chat with them on skype or IMs and discuss their outstanding hands by physically talking to them. It's all there, in the iTold'em application, right at your fingertips."
 
iDailyDiary - slideshow-review
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/idd/
Zajímavá a levná alternativa k produktu Evernote. Spojuje v sobě řadu užitečných funkcí, včetně sledování časopé osy ukládaných denních záznamů, standardní editaci textů a zejména možnost vkládání obrázků a hypertextových odkazů. Slideshow-review ukazuje možnosti programu krok za krokem.
 
   Camtasia Studio 7.1 - slideshow-review
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/camtasia71/
The first part of the slideshow-review is oriented to the environment and functions of the program. Next part will be oriented to the workflow.
 
   PHOTOMIZER - pozoruhodný grafický foto-editor od firmy Engelmann Media GmbH.
Prostředí a funkce tohoto pozoruhodného sw produktu vám přiblíží moje slideshow-review, publikovaná
na adrese: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/PHOTOMIZER/. Program se mnoha směrech lií
od u nás více známých produktů pro úpravu fotografií.
 

Photo Filtre Studio - recenze

Po řadě recenzí programů podporujících tvorbu a užití myšlenkových map,
jsem se vrátil k tématu fotografie. Na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/photofiltre/
jsem vystavil slideshow review ( 74 slajdů ) programu PhotoFiltre Studio. Program je 30 dnů
k dispozici zdarma a poté je placená verze něco přes 1000 Kč.
 

Mind Map SW - product reviews
Recenze softwaru na podporu tvorby myšlenkových map najdete na adrese:

http://mind-map.akamonitor.cz

 

NuSphere PhpED 5.9.5
PHPEd je kvalitní a výkonný PHP editor s možností tvorby větších projektů.
Podporuje PHP, HTML, CSS, XML, SMARTY, XHTML a další.
Součástí programu je rovněž FTP klient s možností šifrovaného přenosu dat.
Slideshow-review najdete na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/NuSphere/

 

MS SketchFlow
Odkazy na několik slideshow-recenzí, týkající se prostředí a funkcí součásti balíku
programů Expression Studio Ultimate -
prototypovacího nástroje SketchFlow,
najdete na stránce odborného weblogu , věnovaného Expression Studiu:
http://expression-studio-aka.akamonitor.cz.
 

MS Expression Blend 4 - features and example - slideshow-reiew

Ukázka prostředí a funkcí MS Expression Blend 4 formou slideshow-review.
Slideshow zahrnuje 
charakteristiku produktu, jeho hlavních funkcí, výčet
novinek v aktuální verzi
. Po této úvodní části následuje můj první pokus 

o využití Blend 4
. V příkladu jsem se inspiroval ukázkou z knihy o Blend 2,
kterou napsal Victor Gaudioso. Základ projektu je položen v prostředí 

Visual C# 2008
. Projekt je poté načten do Expression Blend 4, kde je 
postupně upravován do výsledné podoby
Cílem ukázky je předvést
část z velkého bohatství funkcí produktu a naznačit workflow při práci
na jednoduchém projektu
. Po bližším seznámení s produktem vystavím
ukázku projektu, řešícího reálnou prakticky využitelnou úlohu. Slideshow
review najdete na adrese: 
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/blend-exa/
 
MS Expression Web 4 - slideshow-review
Podrobný náhled na prostředí a funkce aktuální verze MS Expression Web prezentuji
formou slideshow-review na adrese:
www.akamonitor.cz/product-reviews/MSEW4

 
Maxthon 3 - slideshow-review
Kompletní pohled na prostředí prohlížeče Maxthon 3 a podrobný přehled jeho
funkcí nabízím formou slidershow-revirev na adrese:
www.akamonitor.cz/product-reviews/maxthon3
 
Pošta a kancelář
Jsou pryč časy, kdy jsme psali dopisy, nejrůznější vzkazy a články úhledně pérem
na dopisní papír. Stále více si zvykáme na klávesnicipočítače a pomalu, ale jistě
zapomínáme na krasopis, kterému nás naší pečliví učitelé, případně rodiče, učili.
Nejsem proto jistě sám, komu začíná dělat značné potíže použití ručního písma na
jedné z posledních agend, kde ruční psaní přetrvává, kterou jsou různé formuláře,
složenky, poukázky atd. Mrňavá okénka některých formulářů jsou jistě velkou
výzvou pro všechny "krasopisce".
Nejen, že musíme vyplňovat, ale navíc často ve velmi nehostinných podmínkách,
na koleně a s erárním psacím nářadím. Cupitat si pro formulář, abychom ho vyplnili
v klidu domova, také není nic moc přitažlivého.
Takže velmi vítám nabídku služby pod názvem "Pošta a kancelář", která nám
nabízí ke stažení program, vybavený databází formulářů a současně editorem pro
vyplňování všech důležitých, především ( ale nejen ) poštovních formulářů.
Nemám rád zbytečné popisování moderních a inovativních produktů, místo toho
nabízím slideshow-review - recenzi formou slideshow, která ukazuje krok za
krokem prostředí programu a jeho funkce.
Takovou recenzi najdete na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/posta-kancelar/
Doporučuji stáhnout si plnohodnotnou free cvičnou verzi programu
a prohlédnout si nápovědu, která obsahuje plnohodnotnou informaci.

 
BIBBLE 5 - recenze grafického fotoeditoru 
Společnost Bibble Labs dodává a co více, pravidelně aktualizuje, svůj produkt 
sloužící pro import, konverzi a zpracování digitálních fotografií, zejména se 
zaměřením na RAW snímky.
Ukázku prostředí a funkcí poslední verze produktu jsem zpracoval formou 
slideshow, kterou jsem vystavil na adrese:
www.akamonitor.cz/product-reviews/bibble5/.
Vzhledem k tomu, že moje verze recenze Bibble v.5 je především obrazová, 
nabízím ještě odkaz na textovou verzi, kterou najdete na adrese: 
http://www.canonklub.cz/
V časopisu DIGIfoto, vydávaného v CPressu, najdete podrobnou recenzi rovněž.
Moje slideshow-review je vystavena na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/bibble5/

 
Object Movie Creator
Object Movie CreatorFirma GardenGnomeSoftware nabízí software pro vytváření jedno a víceřádkových object movies. Na vstupu jsou obrázky ve formátu JPEG, PNG, TIFF. Program exportuje výsledky ve formátu Flash 8 / Flash 9 a ve formátu QuickTime VR. Object2VR nabízí možnost vlastní úpravy ovládacích prvků, podporuje tvorbu t. zv.hospotů, které mohou sloužit k aktivaci url adres s doplňkovými informacemi. Object2VR může sloužit jako cenově dostupný nástroj pro vytváření a sdílení dynamických reklamních materiálů.

Object2VR for is an application to create single and multi row QuickTime VR (QTVR) or Macromedia Flash 8 and Flash 9 object movies with features such as view states, customizable skins and auto-rotation.Supported image formats are JPEG, PNG, TIFF and QuickTime VR files (JPEG as codec). The Hotspot Editor lets you add interactivity to your objects, link hotspots to information windows, open websites as well as a host of other actions, even link to a quotation or check out page for online shopping. The Skin Editor allows you to design your own look and feel for your object player. You can also add animations and sound effects to your skin to help the user interact with your object images. Object2VR exports the object including all graphical elements as a single SWF file in the Flash 8 or Flash 9 format. This allows greater control over the download behavior and makes it easier to distribute the panorama to clients, add it to content management systems or post it on a blog. Object2VR can export to QuickTime VR, with autorotation selectable direction, speed and delay, userdata, protection flag, and a preview track.

Moji podrobnou recenzi ve formátu slideshow-review, prezentující prostředí a funkce programu, najdete na adrese:  http://www.akamonitor.cz/product-reviews/Object2VR
 
HDR Photo Pro
Firma EVERIMAGING LTD přišla na trh s novým balíčkem softwarových nástrojů
pro tvorbu HDR fotografií.
Program zasluhuje pozornost.  Velmi pěkně je zpracovaný manuál, který je
z 50 % věnován popisu workflow v různých situacích.
Věnoval jsem mu slideshow-review. Recenzi najdete na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/hdr-photo-pro/
Na adrese:
www.akamonitor.cz/product-reviews.htm
najdete recenze několika dalších produktů, můžete si je porovnat.
Více se dozvíte na stránce firmy: http://www.everimaging.com/.
 
easyHDR
Slideshow-review programu easyHDR najdete na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/easyHDR/
Recenze je pojata jako ukázka prostředí a funkcí programu.
Informace přímo od zdroje se dozvíte na adrese:
www.easyhdr.com
O novinkách budu informovat na stránce weblogu:
http://digifoto.akamonitor.cz
POZOR! Velmi povedený manuál easyHDR, který může posloužit jako
stručný úvod do HDR technologie, najdete na adrese:
http://www.easyhdr.com/download/easyHDR_PRO_doc_version-2-02.pdf
 
Luminance HDR
Slideshow-review programu Luminance HDR najdete na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/luminance-hdr/
Recenze je pojata jako ukázka prostředí a funkcí programu.
Informace přímo od zdroje se dozvíte na adrese:
http://qtpfsgui.sourceforge.net
Případné změny v nabídce funkcí, budou doplňovány postupně.
 
HDR Darkroom
Slideshow-review programu HDR Darkroom najdete na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/HDR-darkroom/
Recenze je pojata jako ukázka prostředí a funkcí programu.
Informace přímo od zdroje se dozvíte na adrese:
http://www.everimaging.com/
Recence bude doplněna po obdržení ohlášené verze programu, který
bude dodáván pod názvem:  HDR Photo Pro.
 
Essential HDR
Slideshow-review limitované verze programu Essential HDR najdete na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/essentials-hdr/
Recenze je pojata jako ukázka prostředí a funkcí programu.
Informace přímo od zdroje se dozvíte na adrese:
www.imagingluminary.com
Po získání plné verze bude recenze doplněna.
 
Dynamic Photo-HDR
Slideshow-review nejnovější verze programu Dynamic PhotoHDR najdete na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/dyn-photo-hdr/
Recenze je pojata jako ukázka prostředí a funkcí programu.
Informace přímo od zdroje se dozvíte na adrese:
www.mediachance.com
Po důkladném prostudování programu bude slideshow-review doplněna.
 
Artizen HDR
Provizorní Slideshow-review neregistrované verze programu Artizen HDR byla odstraněna.
Po získání plné verze bude slideshow-review obnovena a doplněna..
 
PhotoMatix Pro
Slideshow-review programu PhotoMatix Pro najdete na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/photomatixpro/
Eecenze plné verze je připravována a bude oznámena ve weblogu
http://digifoto.akamonitor.cz

 
Replay AV v.8
Replay AV (dříve ReplayRadio), produkt firmy Applian Technologies, dovoluje nahrávat tisíce rádio stanicí, XM kanálů a poslouchat je kdykoliv chcete. Pomocí integrovaného Media Guide si vyberete stanici pro nahrávání. Aplikace ukládá data ve formátu MP3, které mohou být automaticky zkopírovány na iPod zařízení. Kvalita nahraného vysílání je pro běžný poslech více než vyhovující.
Nahrávat lze i z připojených zařízení k PC. Nejste limitování pouze on-line vysíláním, ale uchovat můžete i zvuk kazetového přehrávače, klasického rádia apod. Autor programu se chlubí tím, že nahrajete jakýkoli zvuk hrající v počítači. Program zvládá rovněž i záznam videa. Do počítače tak můžete uložit videa z YouTube nebo zachytit klipy Windows Media či Real Video.
Skideshow-review verze DEMO jsem vystavil na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/replay-av/
V dohledné době ji doplním o slideshow-review komplexního balíku formy Applian Technologies: "Replay Capture Suite", softwaru, zahrnujícího vše co si jen můžete v dané oblasti představit.
 
Cosmetic Guide - průvodce pro kosmetickou úpravu fotografie
Program nabízí firma Two Pilots - www.tintguide.com
Program pro úpravu fotografií "Cosmetic Guide" je velmi jednoduchý a rychlý nástroj fotografa, specializovaný na opravu portrétů.
Program nabízí nástroje (nejen) pro:
- Péči o pleť - vyhlazuje viditelné vrásky aredukuje opuchlost očí;
- Zdůraznění - dovoluje vizuálně zdůraznit vybrané rysy tváře
- Rychlé řešení - jednoduché a rychlé odstranění pleťových vad a jiných skvrn na kůži;
- Bělení zubů - vybělení zubů, nebo zesvětlení očí;
- Drobné plastické úpravy - plastika nosu, zvětšení prsou nebo svalu, ale i redukce břicha.
Program existuje i ve zjednodušení vezi Cosmetic Guide Lite, která je zdarma. V ní si můžete prověřit základní funkce programu a prohlédnout si velmi pěkně připravené animované demonstrace vybraných funkcí: odstranění kosmetických vad, vyhlazení kůže, bělení zubů, rychlé úpravy, redukce opuchlých oční, zdůraznění částí obličeje, atd.
Pro přiblížení prostředí a funkcí programu jsem připravil slideshow- review, kterou najdete na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/cosmeticguide

 
Nový portál věnovaný eKnihám – Rajknih.cz.
Milovníci knih v Česku i na Slovensku mohou nově číst novinky domácích i zahraničních autorů v elektronické podobě – jako eBooky. Česko-slovenský obchod s eBooky – Rajknih.cz – přináší možnost číst jednoduše a výhodně ebooky i těm, kteří nevlastní specializovanou hardwarovou čtečku.
Rajknih.cz má pro čtenáře zdarma vlastní čtečku Wooky – aplikaci, se kterou mohou číst eBooky přímo na mobilních telefonech, počítačích, noteboocích i tabletech.
Co říkaji o své službě její autoři?
„Chtěli jsme zákazníkům nabídnout způsob, jak si vyzkoušet a číst eBooky, aniž by si museli kupovat nový přístroj. Na Rajknih.cz přijdete, zaregistrujete se, stáhnete si Wooky do svého telefonu nebo počítače a rovnou můžete číst – zkrátka komfortně vše na jednom místě.“ 
Rajknih.cz provozuje
společnosti MobilBonus, s. r. o.
Prošel jsem procesem registrace, instalace a stručně užití a ze záznamu screenshotů jsem  sestavil product-review. Najdete ji na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/rajknih/
 
Audials one v. 8
Audials One 8,je nejnovější verzi Audials One. Verze byla uvolněna před několika dny. Audials One poskytuje okamžitý přístup k více než 50.000 internetových rozhlasových stanic spolu s miliony skladeb, nabízí video, hudbu a portály s podcasty. Audials one 8 nabízí výborné možnosti pro vyhledávání a stahování neomezeného množství volné zábavy. V poslední 8-mé verzi je řada vylepšení v programu, jak v uživatelském konfortu, tak přímo v oblasti multimediální záznamy - nový obsah, možnost editovat písničky, videa, podcasty, dokáže odstranit DRM z médií a mnoho dalšího.
Slideshow-review se stovkou slajdů najdete na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/audials8
Slideshow prezentuje prostředí a funkce programu.
 
Revo Uninstaller PRO
Moderní software pro inteligentní zálohování vybraných souborů na zvoleném disku. Přehlednou  informaci o produktu najdete v slideshow-recenzi. Uninstaller zobrazuje instalované programy a součásti pro všechny i pro aktuálního uživatele. Nabízí bohatou škálu operací jak se soubory, tak s nejrůznějšími doplňkovými prvky, které souvisí s instalací a odinstalací programu.
Ukázky prostředí a funkcí programu formou slieshow-review, najdete na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/uninst-revo/

 
Genie Timeline 2.1 Prof.
Moderní software pro inteligentní zálohování vybraných souborů na zvoleném disku.
Přehlednou  informaci o produktu najdete v slideshow-recenzi.
Slideshow najdete na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/Timeline2/
 
Returnil Safe System 2011
Returnil Safe System 2011 představuje nástroj pro komplexní ochranu systému. Spojuje v sobě kvalitní antimalwarový program a nástroj vytvářející virtuální prostředí sloužící zejména pro testování nových programů, nebo surfování na internetu atd. Jedno i druhé může být zdrojem potíží, může vyvolat zdržení v práci při odstraňování následků riskantního počínání. Nezřídka se stane,že dva programy, z nichž každý samostatně se chová perfektně, jsou-li instalovány a provozovány současně, mohou se navzájem rušit, nebo i blokovat. Stahování souborů ze zdrojů, u kterých nejsme přesvědčeni o spolehlivosti, může vést k zavirování počítače, atd. Returnil představuje způsob, jak se před nepříznivými důsledky spolehlivě ochránit, aniž bychom ztráceli mžnost plnohodnotné práce na svém PC nebo NB. Na softwarovém trhu je nyní nabízen produkt, nazvaný: RETURNIL Safe System 2011.
Slideshow najdete na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/returnil-2011/

 
AVG PC TuneUp 2011
Na trhu je spousta diagnostických nástrojů, zaměřených na nejrůznější vlastnosti počítačových systémů, jejich výkonnost, spolehlivost, na odstraňování chyb a nedostatků. Provedou dignózu ( více či méně spolehlivě ) a buď nechají na nás, abychom se rozhodli zda si přejeme opravu či ne, při čemž nás upozorní ( nebo také ne ) na rizika s úpravami spojená - převážně bez hlubšího vysvětlení souvislostí. Uživatel to buď riskne a často na to doplatí, nebo to raději nechá být a využívá systém ve stavu, jaký je. Existuje cesta a nástroj, jak spojit dohromady diagnostiku, analýzu výsledků, vysvětlení souvislostí a doporučení postupu s vysokým stupněm spolehlivosti opravných funkcí ( t.j. včetně přímo podporované možnosti návratu ) a uskutečnění - ruční či automatické - provedení opravy systému.
Slideshow najdete na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/avg-pc-tuneup-2011/

 
SLICE - Poker EQUITY Calculator
Další pozoruhodný kalkulátor, který umožňuje  srovnávíní hodnocení handy
s "range poker hands" oponenta. Kalkulátor je vybaven bohatou nabídkou syntaxe
a aliasů pro zdávání vstupních hodnot. Výsledky zobrazuje tabulkově nebo
graficky. Umí respektovat "folded hands" i "side pot". Zajímavou vlastností je
možnost zadávat i karty v boardu jako range. Podobně jako u "Poker Range Odds"
kalkulátoru, představuje SLICE cenný nástroj zejména pro analýzu hand history.
SLICE se umí integrovat s vybranými databázemi. Tato vlastnost bude předmětem
samosatné recenze.
Podrobnou slideshow jsem vystavil na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/SLICE/

Poker Range Odds Calculator
Unikátní poker odds kalkulátor srovnává hodnocenou handu s "range poker hands"
oponenta. "Range" je množinou pravděpodobných karet, které může mít v dané
situaci v ruce oponent. V angličtině je užíván terminus technicus "to put our
oponent on a range of hands", což znamená "přečíst" nebo odhadnout karty soupeře,
což je podmínkou přesnějšího výpočtu "odds of winning".  Na níže uvedené adrese
uvádím slideshow-recenzi, obsahující ukázku použití uvedeného kalkulátoru. Jsou
postupně zadány 2 "pocket" nebo "hole cards", poté 3,4 nebo 5 karet boardu
(podle situace, v které výpočet provádíme) a nakonec zadáme "range". Výsledek
se zobrazí pomocí 3 souhrnných základních ukazatelů (range odds) a současně
pomocí detailního zmapování všech základních alternativ pravděpodobných
výsledků. Slideshow charakterizuje výpočet od zadání do konce, tak aby byla
zřejmá funkce programu a uživatelské prostředí webové služby. Více na adrese:

http://www.akamonitor.cz/product-reviews/pokerranges/

TEXT TO SPEECH CONVERTER

Program pro konverzi textového záznamu do formátu MP3 nabízí firma PISTONSOFT.com.
Text lze vkládat několika způsoby. Průběh konverze lze sledovat nejen zvukově, ale
i postupným zvýrazňováním čtených částí přímo v textu.
Slideshow obsahuje odkaz na zdroj, kde lze získat doplňky konvertoru pro německý,
francouzský, španělský jazyk. Výsledek konverze konkrétního textu, uvedeného v ukázce,
si lze přehrát z mp3 souboru uloženého ke stažení nebo spuštění na adrese:
http://www.akamonitor.cz/TTSP.mp3
Slideshow je uvedena ke spuštění na adrese:
http://www.akamonitor.cz/slideshow/TTSP/

 
Direct WAV MP3 Splitter
Program na dělení MP3 souborů.
http://www.akamonitor.cz/slideshow/mp3splitter/

 
Poker Hand Breakdown
Get statistics on your PokerStars and Full Tilt hand history files for any game including Texas Holdem, Omaha, and other poker games. To learn more about Poker Hand Breakdown, visit our online store.
http://poker.element26.net/
Zajímavý jednoduchý program - webová služba, umožňující importovat handy v klasickém formátu, používaném předními pokerovými hernami. Výsledek se zobrazí na webové stránce v tabulkovém formátu. Každý soubor - dávka a každá handa má v tabulce svůj řádek. Doplněn je řádek pro sumarizaci údajů. Tabulku lze exportovat do excelu. Efekt programu spočívá nejen ve zviditelnění obsahu handy, ale i v možnosti snadné archivace v tabulkovém procesoru s následnou numerickou analýzou. Krátkou slideshow ukazující prostředí a funkci programu najdete na adrese: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/breakdown/
 
Holdem Partner
Prezentace prostředí a funkcí programu
Slideshow najdete na adrese:
www.akamonitor.cz/product-reviews/holdem-partner!
 
MyPokerCoach
Prezentace prostředí a funkcí programu
Slideshow najdete na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/mypokercoach/
 
Poker Office 5
Prezentace prostředí a funkcí programu
Slideshow najdete na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/pokeroffice5/
 
Poker Training Room ( Everest Poker )
Prezentace prostředí a funkcí programu
Slideshow najdete na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/poker-training-room/
 
ProPokerTools
Prezentace prostředí a funkcí programu
Slideshow najdete na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/propokertools/

POKER ACADEMY Pro 2.5 - training software package
Prezentace prostředí a funkcí programu, který je určen pro nácvik karetní hry
Poker Texas Hold em. Důvodů, které mne vedly k prostudování DEMO verze
programu je hned několik. Poker je sám o sobě zajímavou hrou, která ukazuje
názorně spojení několika na první pohled velmi vzdálených disciplin, jako jsou
matematika a psychologie. Treningový program Poker Academy je velmi
názornou ukázkou aplikace matematicko-statistických metod. Program nabízí
hodnocení situací, ke kterým ve hře dochází, před i po jejich uskutečnění.
Obsahuje výklad pravidel hry, slovník terminologie i ukázky situací a jejich
řešení.
Ukázka funkcí a prostředí programu na adrese:
www.akamonitor.cz/product-reviews/poker-academy/


TinEye 
- vyhledávač obrázků s moderní technologií
Prezentace prostředí a funkcí programu, který odhalí kopie obrázků
na webu
( legálních i nelegálních ) a poskytne informaci o místu výskytu
a o míře souladu jednotlivých kopií.
Slideshow najdete na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/tineye/

STDU Viewer
Prezentace prostředí a funkcí programu, který nahrazuje celou řadu
specializovaných prohlížečů dokumentů
z oblasti vědeckých
a technických agend. ( S-cientific and T-echnical D-documentation )
Podporuje všechny nejčastěji používané formáty ( nejen ) v oblasti vědecké a technické
dokumentace : TXT, TCR, TIFF, PDF, DjVu, Comic Book Archive (CBR or CBZ), XPS, JBIG2.
Předností STDU prohlížeče je rychlé otevírání souborů, rychlé zavádění stránek a jejich
načítání na obrazovku. Podporuje rychlý přechod mezi částmi dokumentu s využitím
vlastních individuálně pojmenovaných záložek. Pro nekomerční využití je prohlížeč zdarma.
Funguje v OS Windows počínaje 2000 až po windows 7 včetně.
Slideshow ve formátu MP4 je vystavena na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/STDUviewer2.zip
Velikost souboru je 26 MB, vyčkejte na jeho stažení.

Fix it Center 
(Microsoft)
Prezentace prostředí a funkcí programu, který poradí s odstraněním
problémů s počítačem.
Slideshow najdete na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/fixitcenter/

eBooksWriter
Prezentace prostředí a funkcí sw pro tvorbu elektronických knih
Program s neuvěřitelně bohatými možnostmi, jehož 74-stránkový
manuál lze považovat za učebnici zaměřenou na tvorbu a šíření
elektronických knih.
Recenzi s odkazy na video-slideshow najdete na adrese:
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/ebookswriter/

Alfa Ebooks Manager – pozoruhodný software pro uživatele e-knih
Program je nabízen na portálu http://www.alfaebooks.com/
Program je dílem tvůrců, kteří dobře znají potřeby uživatelů elektronických knih.
Alfa Eboos Manager nabízí vše, co si můžete v souvislosti se správou e-knih přát.
Nejde o prohlížeč knih, ale o velmi inteligentního správce e-knih
, komunikujícího
s předními knihovnami e-knih, využívajícího MS Access, podporujícího publikování
e-knih na web, synchronizujícího knižní kolekci uživatele s Google Library atd.
Prezentaci prostředí a funkcí programu Alfa Ebooks Manager  najdete na adrese:
www.akamonitor.cz/product-reviews/alfaebooks/
Textovou část recenze najdete na adrese:
www.akamonitor.cz/product-reviews/AEM.htm

PocketBook 302
Prezentace prostředí a funkcí čtečky elektronických knih
Recenzi s odkazy na video-slideshow najdete na adrese:
http://www.akamonitor.cz/pocketbook302rev.htm

WORDLE - generátor TAG CLOUDS
Prezentace funkcí a prostředí - nástroje pro tvorbu "mraku štítků".
Tag Clouds jsou užitečnou formou prezentace informací.
Mohou být generovány z libovolného textu, zadaného přímo nebo
prostřednictvím URL stránky s obsahem.
Aplikace tohoto pomocného nástroje souvisí nejčastěji s potřebou
rychlého ověření adekvátnosti obsahu textu vzhledem k nadpisu,
anotaci, cíli pojednání
atd.
V tomto případě jde o nástroj firmy WORDLE - www.wordle.com.
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/aka-wordle/

SONY 600 / SONY 600 CZ
Prezentace čtečky, která se na českém trhu objevila v srpnu
loňského roku. Na dále uvedené adrese najdete slideshow,
sestavenou ze screenshotů SONY 600 a zřístupněné video
(vystavené na YouTube).
Kompletní lokalizaci češtiny provedla firma ACOMP s.r.o , která
lokalizovanou čtečku dodává pod obchodním názvem SONY 600 CZ.
Více na: http://www.akamonitor.cz/product-reviews/sony-600-video.htm

PocketBook 360
- Co mne nejvíce zaujalo
Vtipná podpora RSS, tvorba a ukládání poznámek, mapování kláves,
bohaté možnosti nastavení prohlížeče, pořizování screenshotů
( Pozn.: úprava fontů v programu PocketNews je v běhu )
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/PB360TOP/

PocketBook 360
Prezentace funkcí a prostředí - Slideshow - příloha recenze
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/Pocketbook-360/

PocketBook 301+
Prezentace funkcí a prostředí - Slideshow - příloha recenze
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/PEB301/
.
PocketBook 301+
Recenze elektronické knihy
http://www.akamonitor.cz/PB301.htm

Jinke Hanlin eReader V5
Elektronická kniha s technologií elektronického inkoustu
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/Hanlin-V5/

Jinke Hanlin eReader V5 - ještě jednou
dodatek k charakteristice elektronické čtečky
http://infoservis.akamonitor.cz

The Plagiarism Checker - Copyscape
Webová služba pro boj s plagiátorstvím na webu
http://www.akamonitor.cz/product-reviews/copyscape/

Total Recorder VideoPro Edition
Record Screen Activity. Record Streaming Video. Record YouTube Video.
http://www.akamonitor.cz/slideshow/tot-rec/

ON-LINE DESKTOP  Internetový počítač
http://www.akamonitor.cz/articles/mygoya.htm


HyperSnap

http://www.akamonitor.cz/slideshow/hsnap/

ABBY FineRTeader 10
http://www.akamonitor.cz/slideshow/FR10P/

Direct MP3 Joiner
http://www.akamonitor.cz/slideshow/Dir-MP3-joi/

Diktafon
http://www.akamonitor.cz/articles/diktafon.htm

Datiris Profiler
http://www.akamonitor.cz/articles/datiris-profiler.htm
 

 
www.akamonitor.cz/sitemap.htm  doc.aka(@)akamonitor.cz
 

V Plzni dne 14. května 2010.